ПРАЗНИЦИ НА СТАРИЯ ГРАД 2018 „ПО ТРИХЪЛМИЕТО НА ВРЕМЕТО“ - ПРОГРАМА

17.09 Понеделник

10:00 ч. -16:00 ч. Конференция „Съхранение, опазване и популяризиране на културното наследство в област Пловдив“, съвместно с ОИЦ - Пловдив, 17-19 септември - Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

10:00 ч. -18:00 ч. Pop-up парк,  Сдружение „БГ Бъди активен“, 17 - 19 септември - ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия);

Модул №1: Опазване и популяризиране на културното наследство в област Пловдив                                                        

17:30 ч. Изложба „Икебана – богатство на изразяване“, съвместно със Сдружение „СОГА“ - София, 17-20 септември  - Къща „Клианти“,  ул. „Тодор Самодумов“№3А

18:30 ч.   Изложба „Възкресението на Стария град. Началото.“ - пл. Централен

20:30 ч. Откриване на Празниците с  концерт на Кристина Димитрова и Орлин Горанов - Античен театър                      

  * При лошо време -Многофункционална спортна зала „Колодрум Пловдив“, бул. „Менделеев“ №2

18.09 Вторник

09:30 ч.  - 16:00 ч. Модул №2: Поддържане и съхраняване на недвижимото културно наследство в област Пловдив - Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

10:00 ч. -18:00 ч. Pop-up парк,  Сдружение „БГ Бъди активен“, ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия);

15:00-18:00 ч. Творилници по икебана, съвместно със Сдружение „СОГА“ – София - Къща „Клианти“, ул. „Тодор Самодумов“ №3А

17:30 ч.  Изложба на пана от макраме, изработени от Неонила Хрелкова - Къща „Недкович“, ул. „Цанко Лавренов“ №3

18:30 ч. „В духа на старата бохема“ –  картини на Георги Божилов - Слона, Димитър Киров, Енчо Пиронков, Йоан Левиев и Христо Стефанов под звуците на Биг Бенд Пловдив и Огнян Видев - Къща „Стамболян“, ул. „Кирил Нектариев“№15                                                      

19.09 Сряда

10:30 ч. -16:00 ч. Модул №3: Изнесена приемна на ОИЦ-Пловдив с цел популяризиране на актуалните възможности за финансиране от фондове на ЕС - Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

10:00 ч. -18:00 ч. Pop-up парк,  Сдружение „БГ Бъди активен“, ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия);

17:00 ч. -18:30 ч. Демонстрация „Низане на мънистени гривни по стара родопска технология“ - Културен център „Бялата къща“, ул. „Пълдин“ №12

18:00 ч. „Грубата нежност“- изложба бижута, малка пластика и скулптура от Грагат Айрапетян - Грант. - Малка базилика,  бул. „Княгиня Мария Луиза“ №31А

 

20.09 Четвъртък

17:00 ч. Обиколен тур „По 3-хълмието на времето“ - Сборен пункт пред катедрален храм „Св. Богородица“

18:00 ч. Изложба „От сръчните ръце на арменката“ - Къща „Хиндлиян“, ул. „Артин Гидиков“ №4

18:30 ч. Изложба „От Зорница до Вечерница“, художник наивист Ивана Македонова - Културен център „Бялата къща“, ул. „Пълдин“ №12

ДЕН денувам, НОЩ будувам

21.09 Петък

9:00 ч. - 17:00 ч. Пленер „Кукли“ - Регионална занаятчийска камара - Пловдив с участието на майстори от Пловдив, страната и Държавен куклен театър - Пловдив.- ул. „Стръмна“ №1, 1А, 2, 3

9:30 ч. - 23:00 ч. Експозиции на Градска художествена галерия - Пловдив:

* Постоянна експозиция „Икони“- ул. „Съборна“№22

* Постоянна експозиция „Цанко Лавренов“ и  постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“ - ул. „Артин Гидиков“ №11

* Постоянна експозиция на Енчо Пиронков - ул. „Васил Кънчев“ №1

10:00 ч. -23:00 ч. Стена за катерене и батути – Лапидариум

11:00 ч. - 21:00 ч.  ЕСЕНЕН ПАНАИР НА ЗАНАЯТИТЕ - Регионална занаятчийска камара – Пловдив участници от цялата страна и гост  майстори от Република Казахстан. - ул. „Съборна“, ул. „Д-р Ст. Чомаков“

11:00 ч. - 23:00 ч.  ВКУСЪТ НА ПЛОВДИВ ЗАЕДНО - Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“ и фермерски пазар - ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия)

16:00 ч. - 21:00 ч. Международен живописен пленер на Дружество на пловдивските художници - Къща „Нишанян“, ул. „Омуртаг“ №1

18:00 ч. -23:00 ч. Национални есенни изложби - Балабанова къща, къща „Хиндлиян“, Постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“

18:00 ч. - 20:00 ч. Отворена приемна на ИЦ „Европа директно – Пловдив“ - къща „Хиндлиян“, ул. „Артин Гидиков“ №4

18:00 ч. -21:00 ч.  „Гривни дрънкат под възглаве“ - съвместна изложба на РЕМ - Пловдив с АЕК „Етъра“ - Етнографски музей, ул. „Д-р Ст. Чомаков“ №2

18:00 ч. -23:00 ч. Музейна експозиция „Българско Възраждане“ на Регионален исторически музей - Къща „Георгиади“, ул. „Цанко Лавренов“ №1А

19:00 ч. Изложба плакат „Черно и бяло“ - Балездров, Бочукова, Дамянов, Дечев, Чинов, Чучулигов - Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

19:00 ч. - 21:00 ч. СТАРИЯТ ГРАД  ТАНЦУВА ПОД ЗВЕЗДИТЕ - латино фиеста. - Бар „Конюшните“

20:00 ч.  -23:00 ч. Ръцете говорят - по творчеството на Златю Бояджиев - Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

20:00 ч. - 23:00 ч. Кино над тунела - Парк - зона над тунела

19:30 ч. Концерт на Sky White Tiger - Небет тепе

20:30 ч. Концерт на Life Light - Небет тепе

21:30 ч. Концерт на Kan Wakan - Небет тепе

21:00 ч. - 03:00 ч.  Акустична вечер в Бар „Конюшните“ - Бар „Конюшните“

Фотоизложба Оld town new facе - Открити пространства в Стария град

Street Art - ул. „4-ти Януари“

22.09 Събота

9:00 ч. - 17:00 ч. Пленер „Кукли“ - Регионална занаятчийска камара - Пловдив с участието на майстори от Пловдив, страната и Държавен куклен театър - Пловдив.- ул. „Стръмна“ №1, 1А, 2, 3

10:00 ч. - 23:00 ч. Експозиции на Градска художествена галерия - Пловдив:

* Постоянна експозиция „Икони“- ул. „Съборна“№22

* Постоянна експозиция „Цанко Лавренов“ и  постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“ - ул. „Артин Гидиков“ №11

* Постоянна експозиция на Енчо Пиронков - ул. „Васил Кънчев“ №1

10:00 ч. -23:00 ч. Стена за катерене и батути – Лапидариум

10:00 ч. - 12:00 ч. Международен живописен пленер на Дружество на пловдивските художници. Демонстрации на различни живописни техники. - Къща „Нишанян“, ул. „Омуртаг“ №1

10:30 ч. - 13:00 ч. „Децата говорят“:

*Децата говорят чрез картини на Златю Бояджиев – рисуване на графични изображения на жестове и ръце по творби на художника - Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

*Децата говорят чрез знаци – рисуване на графичи автопортрети чрез знаци - Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

*Децата говорят с ръце – запознаване чрез дактилната азбука. - Галерия „Златю Бояджиев“, ул. „Съборна“ №18

11:00 ч. - 21:00 ч. ЕСЕНЕН ПАНАИР НА ЗАНАЯТИТЕ - Регионална занаятчийска камара – Пловдив участници от цялата страна и гост  майстори от Република Казахстан. - ул. „Съборна“; ул. „Д-р Стоян Чомаков“

11:00 ч. - 23:00 ч. ВКУСЪТ НА ПЛОВДИВ ЗАЕДНО - Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“ и фермерски пазар - ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия)

14:00 ч.  "По стъпките на цар Фердинанд" - обявяване на Независимостта, КОМИТЕТ РОДОЛЮБИЕ, Площад пред ц. „Св.св. Константин и Елена“ 

15:00 ч. - 20:00 ч. Изложение на ретро автомобили - ул. „Съборна“

16:00 ч. - 17:00 ч. Море от любов в Стария град - съвместен проект  с ОП „Радостни обреди“ - ул.  „Съборна“

18:00 ч. -23:00 ч. Национални есенни изложби - Балабанова къща, къща „Хиндлиян“, Постоянна експозиция „Мексиканско изкуство“

18:00 ч. - 20:00 ч. Отворена приемна на ИЦ  „Европа директно – Пловдив“ - къща „Хиндлиян“, ул. „Артин Гидиков“ №4

18:00 ч. - 21:00 ч.

*Модно ревю - спектакъл на студенти от АМТИИ – Пловдив, с ръководител доц. д-р Георги Трифонов - Етнографски музей, ул. „Д-р Ст. Чомаков“ №2              

*Представяне на „Старият албум“, кратък филм за живота и творчеството на акад. Николай Стойков - Етнографски музей, ул. „Д-р Ст. Чомаков“ №2               

18:30 ч. Melodie Френската класическа песен от края на XIX и началото на XX век – концерт, част от програмата на IX МФ „Дни на музиката в Балабановата  къща“ - Балабанова къща, ул. „Константин Стоилов“ № 57

19:00 ч. Изложба плакат „Черно и бяло“ - Балездров, Бочукова, Дамянов, Дечев, Чинов, Чучулигов - Данчова къща, ул. „Арх. Христо Пеев“ №2А

19:00 ч. -21:00 ч. СТАРИЯТ ГРАД  ТАНЦУВА ПОД ЗВЕЗДИТЕ -  стрийт денс - Бар „Конюшните“

20:00 ч. - 22:00 ч. „Светлината говори“ -  лазерен спектакъл представен от „Дани лазер шоу“ - Галерия „Златю Бояджиев“,  ул. „Съборна“ №18

20:00 ч. - 23:00 ч. Кино над тунела - Парк - зона над тунела

20:00 ч. Концерт на Rodopology - Небет тепе

21:30 ч. Концерт на Global Kan - Небет тепе

21:00 ч. - 03:00 ч. Акустична вечер в Бар „Конюшните“ - Бар „Конюшните“

Фотоизложба Оld town new facе - Открити пространства в Стария град

Street Art - ул. „4-ти Януари“

23.09 Неделя

9:00 ч. - 17:00 ч. Пленер „Кукли“ - Регионална занаятчийска камара - Пловдив с участието на майстори от Пловдив, страната и Държавен куклен театър – Пловдив. - ул. „Стръмна“ №1, 1А, 2, 3

10:00 ч.-23:00 ч.Стена за катерене и батути - Лапидариум

11:00 ч. - 21:00 ч. ЕСЕНЕН ПАНАИР НА ЗАНАЯТИТЕ - Регионална занаятчийска камара – Пловдив участници от цялата страна и гост  майстори от Република Казахстан. - ул. „Съборна“; ул. „Д-р Стоян Чомаков“ 

11:00 ч. - 23:00 ч. ВКУСЪТ НА ПЛОВДИВ ЗАЕДНО - Сдружение на ресторантьорите и хотелиерите „Тракия“ и фермерски пазар. - ул. „Тодор Самодумов“ №2 (паркинг Музикална академия)

16:00 ч. - 17:00 ч. Море от любов в Стария град - съвместен проект с ОП „Радостни обреди“ - ул.  „Съборна“

19:00 ч. „Бистришките баби“ – концерт, част от програмата на МФ „Дни на музиката в Балабановата къща“ - Римски стадион

20:00 ч. - 23:00 ч. Кино над тунела           - Парк - зона над тунела

19:30 ч. Концерт на Kutsulan - Небет тепе

20:30 ч. Концерт на Alia X - Небет тепе

21:30 ч. Концерт на Irfan - Небет тепе

 Фотоизложба Оld town new facе - Открити пространства в Стария град

 

*Забележка: Програмата може да претърпи промени. Актуална информация на сайта: www.visitplovdiv.com , www.oldplovdiv.com и фейсбук страница: https://www.facebook.com/praznicinastariagrad/



                Share on facebook
Календар на събитията  

Календар и събития

 

< Новини